Hyperkonvergovaná infrastruktura

Jednodušší správa, robustnější systém, vysoká míra automatizace, odolnost vůči výpadkům hardwaru, univerzálnost nebo nejnižší TCO (Total Cost of Ownership). To jsou jen některé vlastnosti skloňované v souvislosti s hyperkonvergovanou infrastrukturou (HCI) - v našem případě řešení Nutanix. Tento fenomén má potenciál zcela změnit pohled na datová centra a zákazníkům přináší obrovské výhody, jak technické, tak procesní i ekonomické.

Tradiční třívrstvou architekturu datových center provází kromě nesporných benefitů i řada zásadních nevýhod. Většinu z nich lze pomocí HCI eliminovat. Místo nejisté a zpravidla nereálné predikce toho, jaké prostředky bude vaše firma potřebovat v horizontu například tří let, lze vybudovat HCI dimenzované pro vaše aktuální potřeby. V průběhu růstu pak pouze přidáváte další uzly (nody), jejichž prostředky se automaticky distribuují aplikacím. Tímto se lze vyhnout riziku poddimenzování nebo předimenzování při návrhu tradičního datacentra. Zároveň dostanete k dispozici elegantní řešení pro náhlé zvýšené potřeby výpočetní nebo úložné kapacity.

Dalším oceňovaným benefitem HCI je značná redukce komplexity celého řešení, vysoká míra automatizace a snížení nároků na jeho administraci. IT personál se tak může soustředit na strategické úkoly a plnění cílů vašeho podnikání, místo aby se s jistou mírou nadsázky staral pouze o to, aby kritické systémy fungovaly jak mají.

Úspora místa v serverovně, nižší spotřeba, vysoká odolnost vůči výpadku, nezávislost na volbě hypervizoru, nižší celkové náklady pro provoz... výhod hyperkonvergované infrastruktury je mnoho a rádi vám pomůžeme zjistit, které všechny mohou zajímat právě vás.

Zajímají Vás reálné zkušenosti zákazníka? Jak řešení pomáhá našim zákazníkům se můžete podívat například zde.