Bezpečnost

V oblasti bezpečnosti se specializujeme zejména na firewally nové generace pro zabezpečení síťového provozu, prevenci a zamezení ztráty dat (DLP), ochranu koncových stanic (EDR), vícefaktorovou autentifikaci (MFA),  ale i speciální požadavky typu CASB (Cloud Access Security Broker), Compliance Control nebo Vulnerability Assessment. Velmi populární je také nasazení technologie klamu.

U firewallů nové generace (NGFW) spoléháme na Palo Alto Networks, jedničku v tomto segmentu. Kromě výběru toho správného modelu firewallu, implementace či doporučení ohledně nastavení pravidel zákazníkům umíme snadnou cestou dodat i cenné informace o současném stavu jejich sítě a identifikovat bezpečnostní „díry“ v systému. Více si o tomto reportu můžete přečíst v našem blogu.

Naprosto unikátní součást našeho portfolia představuje platforma SimSpace, což je kombinace virtuálního testovacího prostředí, testovacích scénářů a vždy aktuálního a cenného školícího obsahu. Při požárním cvičení se testují všechna čidla, únikové cesty nebo to že z hydrantu skutečně teče voda. To samé nabízí SimSpace pro odolnost IT prostředí vůči kybernetickým hrozbám. Bez rizika negativního dopadu na produkční prostředí je možné ověřit a zejména natrénovat postupy pro případ kritických situací – například průnik ransomware nebo cílený útok na specifické systémy. Testování bezpečnostního přínosu plánovaných změn před jejich realizací je pak velmi efektivní nástroj pro optimalizaci a zvýšení celkové odolnosti systémů vůči útokům.

Společnost Attivo Networks u nás zastupuje a je celosvětově lídr v oblasti technologie klamu. Ta kompletně obrací pravidla hry a z kybernetického útočníka dělá oběť jeho vlastních zákeřných praktik. Pro zákazníka nasazení tohoto řešení znamená bezprecedentní ochranu před zero day útoky, ransomwarem, cílenými vnějšími nebo i vnitřními útoky.

Nezbytnou technologií v dnešní době je oblast šifrování (vč. HSM, správy klíčů) a řízení přítupu (například pomocí dvoufaktorové autentizace). Nejen tyto oblasti pokrýváme se společností Thales, světovou špičkou ve své oblasti. 

V oblasti koncových stanic se zaměřujeme na pokročilé technologie EDR, které kromě nezbytné detekce přidávají i automatickou reakci na zjištěné hrozby. V této oblasti se spoléháme především na špičkové autonomní technologie Palo Alto Networks Cortex XDR nebo SentinelOne.

Našim zákazníkům nabízíme také službu špičkového dohledu nad instalovanými technologiemi na ochranu koncových stanic. V rámci služby MDR (Managed Detection and Response) zajistíme 24/7 dohled nad jejich prostředím a dedikovaný tým odborníků se stará o okamžitou a účinnou reakci na zjištěné kybernetické hrozby. V praxi tak detekujeme bezpečnostní incident vlastně ještě, než se z něj incident stane.

Téma bezpečnosti se úzce prolíná s tématem GDPR a stejné je to i se souvisejícími technickými řešeními. Naše služby v oblasti bezpečnostních řešení zahrnují procesní i projektovou část, stejně jako implementaci a konfiguraci potřebného HW či SW. Pro zákazníky velmi zajímavé výstupy pak mají námi dodávané penetrační testy