Osmé Taktické setkání

Začátkem října se opět konalo setkání zákazníků společnosti TAKTIK. Tentokrát jsme v prostorách art hotelu Aria na Malé Straně v Praze představili řešení kybernetické bezpečnosti a hyperkonvergované infrastruktury.

Prezentována byla platforma SimSpace, která umožňuje ve virtuálním prostředí testovat bezpečnostní incidenty. Poprvé bylo na Taktickém setkání představeno řešení SentinelOne, které při ochraně IT infrastruktury nepoužívá signatury nebo firewally, ale neuronové sítě. Jde o revoluční řešení, které je plně integrovatelné s ostatními platformami. Výhodou tohoto řešení je výkon, jednoduchost nasazení i správy.

Představeny byly novinky ve virtualizačním řešením pro hyperkonvergovanou infrastrukturu Nutanix, řešení, které je založeno na lineárním škálování. Nespornou výhodou je, že s rostoucí velikostí se zvyšuje efektivita i odolnost celého řešení. Výkon celého virtualizovaného prostředí roste lineárně a je vhodné pro jakoukoliv zátěž.

Novinkou v portfoliu Taktiku je řešení Greycortex Mendel, jedná se o nástroj pro detekci bezpečnostních hrozeb a provozních problémů sítě. Jde o řešení typu NDR (Network Detection and Response) s pokročilou umělou inteligencí, strojovým učením, analýzou dat a více tradičními detekčními metodami.

Součástí odpoledního programu byla prohlídka Vrtbovské zahrady, večerní část programu byla věnována degustaci francouzských vín a koňaků.  

Galerie