Setkání na Žižkovské věži

Začátkem října 2022 jsme se sešli se svými zákazníky a dodavateli v pražské Žižkovské věži. Tentokrát již posedmé a nově o pár metrů níž než v minulých letech, a to v prostorách restaurace Oblaca. Představeny byly novinky od společností Nutanix a Palo Alto Networks a poprvé se v České republice představila společnost SimSpace se svým řešením pro kybernetickou bezpečnost.

Účastníky přivítal CEO TAKTIKu Petr Belatka a představil firmu a její zástupce. Americkou společnost SimSpace a její bezpečnostní simulační nástroj, který je novým produktem v portfoliu TAKTIKu, představil ve své úvodní prezentaci Zdeněk Kopta. SimSpace je platforma pro zvýšení kybernetické bezpečnosti, jejíž základem je virtuální prostředí pro testování bezpečnostních scénářů. Pomocí nasimulovaného prostředí, naprosto věrně reprezentujícího produkční prostředí, lze vyzkoušet bezpečnostní incidenty, aniž by vlastní produkční prostředí bylo ohroženo. Jedná se o výjimečný nástroj, jehož použití bylo uvolněno pro Evropu kvůli hrozbám spojeným se současnými událostmi a kybernetickými útoky z Východu, které cílí nejen na finanční instituce, ale zejména na kritickou infrastrukturu. Na základě výsledků nasazení SimSpace - simulace útoků na virtuální kopii produkčního prostředí v jedné z největších amerických bank - se podařilo zvýšit meziroční míru zachycení hrozeb o 19% a snížit o 40% nákladů na kompenzaci ztrát.

Lukáš Březina z TAKTIKu a Jakub Jiříček ze společnosti Palo Alto Networks představili účastníkům novinky v produktové řadě Cortex, která obsahuje řešení XDR, XSOAR, XSIAM a Xpanse. Závěrečná prezentace patřila hyperkonvergované softwarové architektuře Nutanix. Richard Vršník se Zdeňkem Koptou zdůraznili výhody této platformy, která řeší protichůdné požadavky na dostupnost, výkon a cenu. Díky prakticky neomezené škálovatelnosti je schopna se bez problému vyrovnat s nečekanou potřebou skokového navýšení prostředků potřebných pro provozované systémy. Jako bonus k nenáročné správě pak přidává svobodu volby výrobce hardwaru. 

Galerie