Nutanix popáté lídrem

Nutanix lídrem Magic Quadrantu společnosti Gartner za rok 2021

Nutanix to dokázal znovu a již popáté je lídrem v Gartner® Magic Quadrant™ Hyperconverged Infrastructure Software 2021. Partnerství TAKTIKu se společností Nutanix přináší rozšířené možnosti HCI, které pomáhají našim zákazníkům růst.

Nutanix poskytuje HCI software a datové služby pro lokální a veřejný cloud, klienty bývají středně velké a velké podniky a poskytovatelé služeb. Nutanix vylepšil své řešení HCI tak, aby zahrnovalo automatizaci životního cyklu aplikací, řízení nákladů, monitorování zdraví a operace řízené umělou inteligencí. Rozšířil své možnosti jednotného úložiště o detekci ransomwaru, analýzu stáří dat a vrstvení na úložiště objektů kompatibilní s S3 a přidal replikaci sdílených souborů pro obnovu po havárii (DR).

Gartner ve své analýze vyzvedl tyto přednosti:

  • Vysoká spokojenost zákazníků jak se softwarem Nutanix HCI, tak i s úrovní podpůrných služeb, což vede k vysokém loyalitě zákazníků (92 Net Promoter Score NPS).
  • Nutanix nabízí hybridní cloudovou infrastrukturu s jednotnou správou, konzistentními nástroji a přenositelností aplikací, dat a licencí mezi různými způsoby nasazení (edge, on-premise, cloud).
  • Nutanix poskytuje jednotnou platformu pro více úloh a datových služeb. Databáze jsou nasazeny s využitím orchestrace Nutanix Era, aplikace Kubernetes s integrací Karbon a Red Hat OpenShift, zatímco nestrukturované a strukturované datové služby, obnovení po havárii (DR) a zálohování jsou poskytovány prostřednictvím služeb Files, Objects, Volumes, Leap a Mine.

Galerie