Stopa našich technologií už je i na Marsu!

Sledovali jste přistání průzkumníka Perseverance na Marsu? Spolu s ním přistál i laser Thales!

18. února 2021 ve 22 hodin (CET) přistál úspěšně robotický průzkumník Perseverance americké vesmírné agentury NASA na Marsu. Jedním ze sedmi strategických palubních přístrojů je i SuperCam, který je kombinací technologií určených k analýze, charakterizaci a výběru vzorků hornin. Společnost Thales pro toto zařízení dodala vysoce výkonný laser, který je klíčovou součástí stožárové jednotky. Thales laser, umístěný v srdci přístroje SuperCam, je ještě výkonnější než laser, který funguje posledních osm let na misi Curiosity a pomůže na Marsu hledat potenciální známky života.

Již více než 35 let je Thales světovým lídrem v oblasti designu, vývoje a výroby vysokoenergetických nanosekundových laserů pro průmyslové aplikace a nejvýkonnějších ultrakrátkých laserových systémů Ti:Sa pro přední vědecké aplikace s maximálním výkonem až 10 petawattů.

Jsme pyšní na to, že jsme stříbrným partnerem Thalesu pro rok 2021 a díky tomu jsme získali exkluzivní přístup ke všem zdrojům a výhodám, které Thales svým partnerům poskytuje. Můžeme tak našim zákazníkům nabídnout špičková řešení kybernetické bezpečnosti Thales z oblasti šifrování, správy klíčů a multifaktorové autentizace.